Kiirlaenud

Kiirlaenude võrdlus

Laenupakkuja Laenusumma Tähtaeg
Avanss.ee Kuni pool palgast Palgapäev Lisainfo
BIGBANK 300 – 10000 € 12 – 60 kuud Lisainfo
Bondora 500 – 10000 € 48 – 60 kuud Lisainfo
Credit.ee 50 – 2000 € 15 – 720 päeva Lisainfo
Ehital krediit alates 2000 € 6 kuud – 15 aastat Lisainfo
Ekspressraha 50 – 900 € 1 – 360 päeva Lisainfo
Ferratum 35 – 600 € 15 – 60 päeva Lisainfo
Hüpoteeklaen alates 2000 € 2 – 15 aastat Lisainfo
Kinnistulaen 2000 – 10000 € 6 – 60 kuud Lisainfo
Laen.ee 50 – 5000 € 1 – 60 kuud Lisainfo
Mogo.ee kuni 15000 € 1 – 60 kuud Lisainfo
Monetti 50 – 1000 € 14 päeva – 12 kuud Lisainfo
Omaraha.ee 50 – 1500 € 30 päeva – 60 kuud Lisainfo
SMSlaen.ee 50 – 2000 € 5 päeva – 12 kuud Lisainfo
Smsmoney 50 – 900 € 5 päeva – 12 kuud Lisainfo
SMSraha 50 – 900 € 5 päeva – 12 kuud Lisainfo
TFBank 100 – 2000 € 12 – 60 kuud Lisainfo
Vivus 40 – 500 € kuni 30 päeva Lisainfo
Yes Credit 50 – 1000 € 15, 30, 60 või 90 päeva Lisainfo

Kiirlaen on laenutoode, mida iseloomustavad lühikesed tähtajad ja väikesed laenusummad, mida võetakse peamiselt igapäevaste kulutuste katteks. Kiirlaenude tagasimaksmise tähtaeg on äärmiselt lühike, reeglina paarist nädalast mõne kuuni ja intress tavaliselt üsna kõrge. Peamiselt võib eristada SMS laene ja kiirlaene internetist. Kiirlaenude taotlemisprotsess on võrdlemisi lihtsam kui tarbimislaenude või teiste laenutoodete puhul. Enamasti on vajalik vaid isikuandmete esitamine ning teinekord ka tõendid väljaminekute ja tagatiste, krediidireitingu jms kohta. See teeb taotlemisprotsessi äärmiselt lihtsaks ning enamasti piisab vaid sms saatmisest ning raha on taotleja kontol juba loetud tundidega. Mõned laenuandjad pakuvad kiirlaenu ka sularahas ning suuremat tagatist nõudmata: puudub vajadus käendaja või pangakonto väljavõte järele. Pikemajalaistele klientidele pakutakse tihti soodsamat intressi ja suuremaid laenusummasid.

Kiirlaen on laenutoode, mis võimaldab ilma tagatiseta ja tõendatud sissetulekuteta võtta kiirlaenu laenuandja poolt pakutavate summade ulatuses. Piisab ainult enesetuvastusest, kas elektroonilisel teel läbi Interneti või siis tuleb end identifitseerida ettevõtete kontorites või selleks volitatud asutustes.

Laenuperioodid ulatuvad tavaliselt mõne kuu sisse, kuid on võimalik leida ka erinevusi vastavalt ettevõtetele. Paljudes kiirlaenu ettevõtetes sõltub kiirlaenu maksimaalne suurus ning tagasimakseperiood ka kliendistaatusest. Üldiselt jäävad kiirlaenude aastased intressimäärad 300-400% ulatusse. Lisaks intressimäärale tuleb arvestada ka teenustasuga, mis kujuneb vastavalt laenusummale.

Arvatavasti oleks võimalikult ilmselt üks parimaid variante oleks õppelaen, mille intress on laenajale kõigest 5%, kuid see vajab vähemalt 2 käendaja olemasolu ja tudengistaatust ning pangad ei pruugi ka kiirlaenu anda, kui on tekkinud eelnevad maksehäireid. Kiirlaen (mujal maailmas kasutatakse ka nimetust palgapäeva kiirlaen) on finantseenus, kus võrdlemisi väike summa laenatakse lisatasu eest lühikese aja peale välja, näiteks kuni järgmise palgapäevani. Eestis kehtiva seadusandluse kohaselt peab esmakordne kiirlaenu taotleja oma isiku laenuandjale dokumendi alusel tõestama. Kiirlaen on mugav teenus kuna taotlust saab esitada internetis ja juba mõne minuti jooksul laekub raha taotleja pangakontole.

Kiirlaenu valimise eelised Arvestades kui palju kerge raha võimalusi turul hetkel liigub on absoluutselt hädavajalik, et Sa mõistaks kiirlaenu eeliseid nii online kui ka offline ning millal oleks see Sinu jaoks parim valik mingis antud olukorras. Siin on viis põhilist põhjust miks kiirlaen oleks Sinu jaoks parim valik kiire rahasüsti jaoks. Esimene ning tähtsaim põhjus on see, et Sa kindlasti tahad, et Su kiirlaen oleks absoluutselt turvaline. Kui asi puudutab kiirlaenu siis on kiirlaen Sinu kõige turvalisem lahendus rahamurele, olenemata sellest kas voted raha välja pangaautomaadist või pangast.

Tagatiseta kiirlaen – see on optimaalne lahendus rahaliste vahendite ootamatu defitsiidi korral. Nende jaoks, kellel ei ole panga poolt traditsiooniliselt nõutava tohutu dokumendipaketi kokkukogumiseks aega, on optimaalseks lahenduseks kiirlaen, millel on teiste krediteerimisliikide ees terve rida olulisi eeliseid.

Kuna kiirlaenu intress on väga kõrge ja tagasimaksmise tähtaeg lühike, võib kiirlaenu võtmine sind kiiresti rahalistesse raskustesse viia. Oletame, et sul on vaja 200 €. Erinevad kiirlaenufirmad pakuvad erinevaid tingimusi, kuid üks konkreetne näide on selline: võttes 200 € kaheks kuuks, on igakuine tagasimakse 140 €, lepingutasu 40 € ning kokku läheb kiirlaen sulle maksma 320 €! Selle kiirlaenu aastane intressimäär on 240%. Võrdluseks: pankade pakutavate tarbimislaenude aastane intressimäär on umbes 15-21%.

Kiirlaenu kättesaamiseks Eesti pankadest on teil vaja kõigest omada mobiiltelefoni ja arvelduskontot ühes neist pankadest. Et kiirlaen hakkaks klienti võimalikult kiiresti tema finantsprobleemide lahendamisel aitama, ei ole vaja päevade ega nädalate kaupa ootuses vaevelda – otsuse kiirlaenu andmise kohta langetab pank peaaegu kohe pärast laenutaotluse saamist, maksimaalselt - tunni aja jooksul. Kiirlaen – see on kiirlaen ilma tagatise ja käendajata. Olukordades, kus aeg on erakordselt kallis, osutub see asjaolu sageli otsustavaks. Peale selle, kliendile vajalikud rahalised vahendid võib ta saada mõnede pankade poolt pakutava SMS- teenuse kaudu. Kiirlaenud Eestis – see on reaalsus, mis on võimeline operatiivselt tegelikkuseks muutuma. Nõustuge, et selle saamiseks esitatavad nõuded on minimaalsed. Regulaarset sissetulekut omavatel isikutel aitab see õigeaegselt ja edukalt lahendada ootamatult tekkinud materiaalse iseloomuga probleemid.

Kiirlaenud internetis

Kiirlaenu saab taotleda kas internetis laenuandja kodulehe või mobiiltelefoni kaudu. Sellest ka kõnekeelde tulnud väljend SMS-kiirlaen. Kiirlaenu erinevus tarbimis- ja väikelaenudest seisneb: Lühikeses laenuperioodis, mis on tavaliselt mõnest nädalast mõne kuuni. Väga kõrges intressimääras ja muudes kuludes (näiteks lepingutasu, käsitlustasu). Kiirlaenu aastane intressimäär võib olenevalt laenusummast, perioodist ja laenupakkujast olla nii 200%, 400% või ka 900%. Kiirlaenu saab taotleda ilma tagatiseta, samuti ei pruugita kontrollida laenusoovija maksevõimet – sissetulekut ja olemasolevaid kohustusi. Kiirlaenu taotlemine ja väljastamine käib kiiresti.

Kuna kiirlaenu teebki kiireks asjaolu, et tagatist ega ka maksevõimekust väga põhjalikult ei kontrollita, tähendab see suurenenud riski ka laenuandjale. Sellest tulenevalt ka kõrge intress. Peamisteks tingimusteks laenuvõtmisel on mõned lihtsad aspektid: ei tohi olla võlgnevusi Krediidiinfos ja laenaja peab omama isiklikku pangakontot. Pikemaajalistel klientidel on paljudes ettevõtetes võimalik soodsamalt kiirlaenu saada. Peamisteks tingimusteks laenuvõtmisel on mõned lihtsad aspektid: ei tohi olla võlgnevusi Krediidiinfos ja laenaja peab omama isiklikku pangakontot.

Kiirlaenu krediidi kulukuse määr Kuna kiirlaen on tagatiseta teenus, millega kaasneb kõrgem risk teenusepakkujale ning seda laenatakse võrdlemisi lühikeseks ajaks, peab tarbija arvestama, et kiirlaen tuleb tagasi maksta koos lisatasuga, mille protsent võib olla kõrgem kui traditsioonilistel krediiditeenustel. Seetõttu soovitame alati enne kiirlaenu võtmist tutvuda detailse hinnakirjaga ja võrrelda erinevate teenusepakkujate ning nende laenupakkumiste krediidi kulukuse määra. Selle postitusega ei taha ma anda kindlasti mingit juriidilist abi ega nõu, vaid lihtsalt teavitada inimesi ühest võimalusest, mida olen näinud inimesi kasutavat. Kui arvad, et sinu laenutingimused ei ole seadusega kooskõlas või omad tõsiseid makseraskusi (ehk ei suudaks ka väiksema hinnaga laene kuidagi tasuda), siis otsi omale kindlasti võlanõustaja või otsi juriidilist abi vastavate pädevuste ja kompetentsidega inimeste asutustest või käest

Mugavus on üks suur osa meie elust ning see on see tugipunkt millele paljud nõjatuvad. Nagu eelnevalt mainitud, Sa võid rahulikult anda laenutaotluse sisse ükskõik mis firmaga ning saada oma kiirlaen kiirelt ja mugavalt kätte. Õnneks pole vaja siinkohal paberitega rahmeldada ega pikki ning igavaid pabereid täita – mugavus ja rahaline eelis käivad käsikäes! Kui Sa oled keegi kellele meeldib oma laenuandjaga näost näkku kohtuda siis mõned kiirlaenu andjad pakuvad ka kohaletuleku varjanti. See on täpselt sama kerge ning mugav ja lisaks saad Sa kõikidele oma küsimustele ka kohe vastuse.

Kiirlaenude puhul tuleks hoiduda emotsionaalsetest ja kergekäelistest otsustest. Laen on kohustus ja lepingus ette nähtud ajal on vaja see tagasi maksta. Kuna kiirlaenu puhul on tagasimaksmise aeg lühike, siis küsi endalt – kui mul täna ei ole 200 € ja pean selle summa kiirlaenufirmalt laenama, siis kas mul kahe kuu pärast on võimalik tagasi maksta 400 €, nagu ülatoodud näites? Kust see raha kahe kuu pärast tuleb?

Kiirlaenud sularahas

Kuigi kõik mis läbi intereti tehtav on arvestatavalt riskantne, reputatsiooniga saidid ja kiirlaenu firmad on endale loonud turvalised võrgustikud mis lasevad Sul turvaliselt kiirlaenu taotleda ilma kusagile minemata. Kui tegu on rahaga siis on alati äärmiselt vajalik, et Sa usaldaksid oma kiirlaenu andjat. Ning kiirlaen on üks hea varjant kuidas saada maksimaalse turvatunde laenuga. Pikk ja piinarikas pole lihtsalt selle kiirlaenu protsessi osa. Mis käib käsikäes mugavusega? Kiirus muidugi! Nagu mainitud, Sa ei pea minema kusagile kontorisse ning rääkima mingisuguse esindajaga ning siis mõne teise esindaja ning kolmandaga enne kui üldse jõuad mingisuguseid pabereid täitma. Kõik käib kiiresti! Kui Sul on kiirlaenu avaldus sisse antud siis ainuke asi mida Sa tegema pead on minema oma pangaautomaadi juurde ning oma raha välja

Kiirlaenud annavad Sulle võimaluse omada raha füüsiliselt oma käes või saada raha oma pangaarvele. Olenevalt mis meetodit soovid kasutada. Selle kõige juures on seda kõike väga mugav, kerge ning kasutajasõbralik kasutada